Zahradní grilovací domek Idunn 16,5 Exclusive

Kód: EG16001
Neohodnoceno
Značka: Nordic wood
226 460 Kč 187 157,02 Kč bez DPH
Výroba 2 - 3 týdny
Barva závěsů - pouze při výběru počtu párů
Typ grilu
Počet otevíracích oken
Typ podlahy
Barva potahu podsedáků
Počet poliček
Střešní izolace
Střešní krytina
Výška stěn
Zásuvka "šuplík" pod lavici
Závěsy

Originální finská kota Idunn 16,5 Exclusive o velikosti 16,5 m² ze sibiřské borovice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rozměry

 • venkovní rozměry - 16,5 m² 
 • obsazení - 15 až 21 osob
 • dřevo - sibiřská borovice
 • síla stěn - 45 mm
 • síla podlahy - 28 mm impregnovaný rám z borovicových trámů 70 x 45 mm
 • síla střechy - 18 mm
 • krytina - bitumenové šindele
 • velikost oken - 880 x 510 mm
 • velikost dveří - 780 x 1500 mm
 • celková výška - 3830 mm
 • výška stěn - 1200 mm

Standardní výbava

 • podlahové panely
 • šikmé stěny
 • střecha pokrytá bitumenovým šindelem
 • luxusní odtah a komín
 • 4 okna s dvojitým zasklením (2 otevírací)
 • dveře se šestihranným oknem s dvojitým zasklením, dřevěnou klikou a zámkem
 • gril deLuxe s ochrannou ohrádkou
 • odkládací police kolem grilu
 • 7 lavic (2 rozkládací pro větší pohodlí nebo spaní)
 • polstrování pro lavice

Popis finské koty Idunn 16,5 Exclusive

Je zima, sníh, prší, mrzne, fouká? A vy čekáte, až přijde ten den, den kdy můžete grilovat. Nemusíte čekat! Chcete se bavit kdykoli budete chtít? Chcete zachutnat svobodu? To vše můžete. A proč variantu Exclusive? Určitě zajímavý a neotřelý designový styl stavbu, ale i pro nepopsatelné vnitřní pohodlí, kdy se neopíráte, sedíte-li na lavicích, o stěny v pravém úhlu, ale o stěny šikmené, což je opravdu velmi pohodlné. Jako třešničku na dortu máte v ceně exclusivní finské koty i centrální gril deLuxe, který je jinak za nemalý příplatek. Samozřejmostí je podlaha deLuxe o síle 28 mm s impregnovaným borovicovým rámem 70 x 45 mm.

Exklusivní finská kota 16,5 m², která je určena pro 15-21 osob, vhodná pro posezení s přáteli a kamarády, je skvělou volbou pro zpestření Vašeho života a zábavu. S touto velikostí koty se již dostáváme k opravdové zábavě, kde lze pochopit podstatu slova "spářka" se vším všudy.  Zažijte tak ten nejlepší kulinářský zážitek, poslouchejte praskání dřeva, pobavte se s rodinou a přáteli, oslavte narozeniny, svátky, výročí anebo hodujte jen tak a udělejte ze všedních dny nevšední. Poslouchejte Vaší oblíbenou hudbu, tančete, degustujte přímo  z grilu, zahrajte si hry, zkrátka se bavte, zažijte to! I slovo tanec tady dostává doslovný rozměr. Tato velikost je zkrátka značky ideál, máte-li rádi živo. A to nám můžete věřit, protože to osobně zkoušíme při každé volné chvíli. 
Navíc ve variantě Exclusive budete nadšení se šikmých stěn, které opticky, ale prakticky zvětšují vnitřní prostor a zajišťují velké pohodlí sedících.

Vzhledem ke svým rozměrům je tato finská kota vhodná i pro komerční využití, jako např. netradiční restaurace.
V grilovacím domku se budete cítit komfortně za každého počasí. I v mrazivé zimě budete uvnitř finské koty v tričku s krátkým rukávem, jako grillmaster určitě, někdo možná oblékne mikinu, ale zřídka kdy v ní vydrží.

Finská kota je vyrobena kompletně ze severské borovice, která je vyhlášená svou odolností. Severská borovice, a to zejména díky drsným podmínkám, v kterých roste (roste pomaleji), mívá více jádrového dřeva, které má menší míru absorpce vlhkosti a vysokou objemovou stálost při sesychání, takže není tolik náchylná na vlhkostní změny. Z designového hlediska oceníte příjemnou barvu, jemnější kresbu a menší suky. Toto dřevo vyniká pevností a dlouhou životností. Jedná se o stabilní dřevo, které je odolné vůči vnějším vlivům. Severská borovice je velmi odolná. Skvěle se hodí do interiéru i exteriéru a hojně se používá také při výrobě saun, protože má nejkvalitnější míru odrazu tepla a je designově velmi stálá. Dřevo borovice dorůstá do výšky 40 m a do těchto rozměrů roste 90 až 120 let. Oproti smrku je mnohem křehčí, ale zato disponuje dlouhou životností, odolností vůči plísním a hmyzu a je také velmi odolná povětrnostním podmínkám. Důležité je zde podtrhnout rozdíl mezi českým a severským dřevem a rozdílů je zde hned několik. Jak jsme již zmiňovali, tak v drsných severských podmínkách roste dřevo (borovice) o mnoho pomaleji a tím je severské dřevo mnohem pevnější a odolnější vůči povětrnostním vlivům než to české a liší se kresbou a stabilitou.

Již samotné jméno tohoto modelu finské koty prozrazuje mnohé ze severské mytologie. Bohyně Idunn je strážkyní kouzelných jablek, která jsou skladována v jasanové truhlici, tato jablka chrání bohy před stárnutím a tímto je bohyně Idunn považována za strážkyni síly a zdraví bohů a je pro bohy nesmírně důležitá. Takto stejně důležitá pro vás může být finská kota Iddun, můžete nám věřit, že zážitky z této finské stavby jsou totiž doslova nesmrtelné.

Důležitou informací je také skutečnost, že stavba této finské grilovací koty nepodléhá stavebnímu povolení, což znamená, že si velmi brzo můžete začít užívat severské pohody a zatím co vy už budete grilovat, soused bude stále čekat na stavební povolení.

Přepravní rozměry:

Velikost palet v metrech (šířka x délka x výška)
1 paleta: (1,2 x 4,5 x 2,6) 2900 kg
2 paleta: (1.2 x 1.0 x 1.3) 100 kg

 

Veškeré popisy produktu jsou autorské a jejich kopírování je přísně zakázáno.

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Finské zahradní domky
Hmotnost: 1500 kg